Wybrałeś projekt domu murowanego, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania architektoniczne? Nie chcesz by powstał on w tradycyjnej technologii murowanej? Decydując się na nasze usługi dokonamy jego przeróbki i dostosujemy do technologii ciężkiego szkieletu .

Projekt tradycyjny przeprojektowujemy w cenie realizacji inwestycji.

Jak wygląda adaptacja domu?

Zadanie to wykonują nasi etatowi projektanci, gdyż w 90% przypadków można w gminie złożyć projekt w technologii tradycyjnej a dom budować w szkieletowej.

UWAGA! Mniej więcej w 10% przypadków gmin stawiane jest formalne wymaganie złożenia tzw. projektu zamiennego. Wówczas zachodzi konieczność przerysowania projektu tradycyjnego domu murowanego na technologię szkieletową. W takiej sytuacji pracę tę zlecamy zewnętrznemu projektantowi współpracującemu z naszą Firmą. Koszt stworzenia takiej dokumentacji kształtuje się w cenie około 60 zł netto za 1 m2 projektowanej powierzchni po podłodze. Dla przykładowego domu o powierzchni 100m2 netto byłby to koszt około 6000 zł.

Jest to rozwiązanie o tyle uzasadnione, że koszty zaprojektowania domu przez naszego projektanta według projektu indywidualnego i od razu w technologii ciężkiego prefabrykowanego szkieletu  mogą być porównywalne lub nawet niższe niż zakup projektu gotowego w wersji murowanej z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z jego modyfikacjami oraz adaptacją do działki.

Jest tak dlatego, że Inwestor decydując się na zakup projektu gotowego ponosi koszt około 2000 zł. Kolejnym wydatkiem po stronie Inwestora jest wprowadzenie zmian w projekcie, których zlecenie zewnętrznemu architektowi potrafi kosztować około 2000-4000 zł. Koszt wykonania adaptacji projektu do działki to kolejne 2000 zł. W sumie, kwota ta może sięgnąć nawet 6000-8000 zł. Reasumując, jeśli Inwestor decyduje się na zlecenie projektu indywidualnego naszemu projektantowi, otrzymuje projekt architektoniczny już w technologii szkieletowej oraz wszystkie projekty branżowe (projekt instalacji elektrycznej, instalacji WOD-KAN, CO). Dodatkowo, wszelkie modyfikacje na etapie projektowania oraz adaptacja do działki są już w cenie projektu indywidualnego. Oczywiście takie rozwiązanie będzie porównywalne cenowo przy projektach mniejszych domów, dla większych domów te proporcje mogą być inne.

Wybierz Domy Domikon

unikalna konstrukcja i ennergooszczędne rozwiązania