Ogromną zaletą domów wybudowanych z drewna jest idealny mikroklimat wewnątrz domu, wzbogacający i nasycający tlenem powietrze wewnątrz pomieszczeń, a co ważniejsze – zapobiegający rozwojowi mikroorganizmów. Dlatego też drewniane nieruchomości to doskonała alternatywa dla osób, które cierpią na alergie. Dzięki ciągłej wymianie powietrza oraz samoregulacji poziomu wilgotności.

Ponadto domy z drewna budowane są z naturalnego surowca, który zapewnia właściwy balans wilgoci. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, toksyn ani promieniowania.

Lite drewno KVH jest specjalnym materiałem konstrukcyjnym o ściśle określonych właściwościach produktowych, opracowanym specjalnie dla wysokich wymagań nowoczesnych konstrukcji z drewna

Drewno KVH jest suszone w komorach suszarniczych co umożliwia rezygnację z zapobiegawczego chemicznego zabezpieczenia. Proces suszenia w komorach suszarniczych powoduje, iż drewno mniej pęka i obniża się w nim wartość substancji przywabiających insekty. Naturalne i nieszkodliwe dla zdrowia materiały są ważnym czynnikiem dla nowoczesnych inwestycji budowlanych. Drewno konstrukcyjne lite KVH suszone jest do niskiego poziomu wilgotności i posiada zdolność do pobierania wilgoci z powietrza otoczenia. Przyczynia się zatem do utrzymywania zdrowego klimatu w pomieszczeniach.

Budownictwo drewniane jest niezwykle popularne w krajach skandynawskich. 90% ludności skandynawskiej mieszka w domach z drewna a statystycznie należą do najzdrowszych społeczeństw na świecie.
Żyjemy coraz bardziej intensywnie, dlatego musimy zwracać większą uwagę na to, aby szybkie tempo nie odbiło się negatywnie na kondycji naszego organizmu. W trosce o zdrowy styl życia uprawiamy sport i dbamy o odpowiednie nawyki żywieniowe. Nie powinniśmy zapominać również o warunkach, w których spędzamy czas na co dzień.

Powrót do natury to dziś nie kaprys ale konieczność. DOMY DOMIKON mają pozytywny wpływ na regenerację organizmu, a przede wszystkim na układ oddechowy. Zamieszkaj w domu DOMIKON- dbaj o swoje zdrowie.

Wybierz Domy Domikon

unikalna konstrukcja i ennergooszczędne rozwiązania