Dziś budowa domu prefabrykowanego coraz większą uwagę przywiązuje się nie tylko do wysokiej jakości wykonania, solidności i trwałości. Równie istotny jest też czas, w jakim dany dom ma powstać. Brana jest również pod uwagę możliwość redukcji kosztów utrzymania domu (ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym), co szczególnie istotne przy drożejących nośnikach energii.

Najlepszym rozwiązaniem, które spełnia wymienione czynniki, jest budowa domu w technologii ciężkiego prefabrykowanego szkieletu. Dlatego cieszy się ona stale rosnącym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród inwestorów prywatnych.

ETAPY BUDOWY

CZAS REALIZACJI DOMU

1 etap budowy domu Domikon

WYLANIE FUNDAMENTÓW

2 etap budowy domu Domikon

PRACE BUDOWLANE W FABRYCE
ok. 4-6 tygodni, realizowane w czasie schnięcia fundamentów

3 etap budowy domu Domikon

MONTAŻ DŹWIGIEM
ok. 2-3 dni potrwa postawienie CAŁEGO DOMU

4 etap budowy domu Domikon

PRACE BUDOWLANE 
I WYKOŃCZENIOWE
ok. 30 dni

Ogrzewanie podłogowe domu Domikon

Budowa domu z wykorzystaniem technologii Domikon to spore oszczędności

Od stosowanej powszechnie technologii tradycyjnej murowanej różni ją przede wszystkim aż 70% oszczędności w zakresie kosztów ogrzewania domu oraz czas budowy, który jest od 4 do 6 razy krótszy.

Potencjalni inwestorzy nie zdają sobie sprawy z tego, że ten 4-6 razy krótszy czas budowy przekłada się na spore oszczędności, choćby na kosztach prądu i wody niezbędnych na placu budowy, wywozie śmieci czy wynajęciu kierownika budowy. Razem z możliwością wprowadzenia się do własnego domu aż o 15 do 20 miesięcy wcześniej. Daje to łącznie oszczędności na poziomie ok. 50.000 zł, ze względu na brak konieczności dalszego wynajmowania od kogoś mieszkania lub możliwość wynajęcia go komuś. Obliczenia wskazują, że 50 lat oszczędności na kosztach ogrzewania dla standardowego domu o powierzchni ok. 100 m2 wybudowanego w technologii prefabrykowanej drewnianej zostawi w naszej kieszeni dodatkowo ok. 200.000 zł. Więc budowa domu prefabrykowanego to spore oszczędności.


Budowa domu energooszczędnego to nie technologia kanadyjska

W przeciwieństwie do lekkiej technologii kanadyjskiej zastosowanie konstrukcji tzw. ciężkiego prefabrykatu drewnianego ze ścianą zewnętrzną o grubości około 30 cm, daje nie tylko znacznie większą trwałością budynku i odporność na silne wiatry.

Nasze domy mają dużo lepszą termoizolacyjność, niższą akustyczność ze względu na zastosowanie dodatkowych płyt OSB od wewnątrz, które usztywniają i tłumią hałas eliminując jednocześnie drgania. Za sprawą ciężkiej konstrukcji dzięki zastosowaniu drewna KVH na stropie budynku można zastosować 5 cm warstwę wylewki betonowej, a dach przykryć trwałą i estetyczną ciężką dachówką cementową. To wszystko sprawia, że taki dom jest o wiele bardziej wyciszony niż dom w technologii kanadyjskiej, ma też lepsze parametry aniżeli dom w technologii murowanej. Budowa domu prefabrykowanego to same korzyści.

Materiały domów Domikon

Dom Domikon

Budowa domu Domikon to niesamowita oszczędność czasu

Technologia szkieletowa wykorzystuje prefabrykaty. Dzięki temu budowa domu w stanie deweloperskim trwa zaledwie 3 miesiące.

Budowa domu prefabrykowanego przebiega bezstresowo dla inwestora, ponieważ nad całością czuwa firma zarządzająca wszystkimi ekipami od początku do końca budowy. Budowa domu w technologii murowanej zajmuje niespełna dwa lata, lecz wymaga koniecznego osuszenia już wybudowanego obiektu. Zastosowanie montowanych na sucho materiałów budowlanych, a zwłaszcza specjalnego, suszonego komorowo drewna KVH w konstrukcji szkieletowej, całkowicie wyklucza konieczność suszenia domu. Ponadto, ww. rodzaj drewna jest materiałem trudnopalnym, co z kolei wpływa na wysoką ogniotrwałość całych obiektów.

Wybierz Domy Domikon

unikalna konstrukcja i ennergooszczędne rozwiązania