Jednym z Twoich planów na najbliższy czas jest budowa domu? Pamiętaj, że dobry generalny wykonawca świadczy swoje usługi w sposób kompletny, usystematyzowany oraz przejrzysty i nie boi się Twojej konfrontacji z wcześniejszymi klientami. Dowiedz się, dlaczego jest to tak istotne dla prawidłowości realizacji budowy Twojego Domu.

Kompleksowość

W przypadku budowy domu najlepszą opcją jest, aby był jeden generalny wykonawca pełniący funkcję organizatora prac i doradcy technologicznego, który poprowadzi całość robót – od fundamentu, aż po wykończenie do stanu „pod klucz”. W ten sposób zaoszczędzisz sobie wielu potencjalnych problemów z kilkoma wiecznie kłócącymi się ekipami, które nawzajem obarczają się odpowiedzialnością za złe wykonawstwo. Pomyśl, że w ostatecznym rozrachunku to Ty będziesz zmuszony do zapłacenia za czyjeś błędy…

W celu zapewnienia sobie precyzji wymaganej w technologii szkieletowej, tzn. perfekcyjnego dopasowania i stabilności poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu szkieletowego, wyłącznie sami wykonujemy fundamenty z dokładnością do 1 cm osiowo. Nie ryzykuj pomyłek w pomiarach spowodowanych kolejną zmianą ekipy podczas realizacji inwestycji. Budowa domu to nie miejsce na błędy, dlatego wybierz generalnego wykonawcę prac z dużym doświadczeniem.

Krawędź płyty fundamentowej stosowanej w domach Domikon

Rysunek modelowy: krawędź płyty fundamentowej stosowanej w domach Domikon

Systematyczność

Podczas wyboru wykonawcy niezmiernie istotny jest jasno przedstawiony zakres prac i terminów wykonania poszczególnych etapów realizacji budowy Twojego Domu. Zwróć uwagę na harmonogram płatności! Rzetelny wykonawca definiuje bardzo precyzyjnie to, za co i kiedy zapłacisz oraz w jakim dokładnie terminie (do którego dnia) zobaczysz efekt poczynionych wydatków. Skrupulatnie opisany harmonogram płatności jest więc uwierzytelnieniem dobrego wykonawcy.

Przejrzystość

Dobry wykonawca to także taki, który już na samym początku wyjawi Ci minimalny zakres niezbędnego zaangażowania z Twojej strony, jakiego będzie wymagać od Ciebie w trakcie budowy domu. Dotyczy to także równoległych wydatków na rzecz organizacji zaplecza niezbędnego podczas prac budowlanych. Innymi słowy, dobry wykonawca powie Ci, jak przygotować się do budowy domu, a obustronny zakres zobowiązań czytelnie określi w umowie.

Opinie poprzedników

Planujesz budowę domu i szukasz dobrego generalnego wykonawcy? Poproś o telefony do jego byłych klientów!

Nie zawsze istnieje taka możliwość, lecz warto o nią zapytać. Niekiedy wykonawcy udzielają takich informacji. Wtedy wystarczy zatelefonować i porównać interesującą Cię ofertę z opinią osoby, która już wcześniej z niej korzystała. Jest to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów weryfikacji.

Wybierz Domy Domikon

unikalna konstrukcja i ennergooszczędne rozwiązania