Mieszkaj EKO czyli mieszkaj szczęśliwie.

Dobry dom energooszczędny  zużywa nawet 3 razy mniej energii niż dom standardowy. Oferta Domikon to najwłaściwszy wybór ponieważ nasze domy to powiązanie nowoczesności z niezwykłą funkcjonalnością połączonej z troską o portfel domowników a zarazem ich zdrowiem i ochroną środowiska. Domikon wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów łącząc doskonałe parametry energooszczędne z doskonałą akustyką. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko to zawdzięczamy technologii ciężkiego szkieletu.

To dlatego domy Domikon mają m.in.. wylewkę betonową na poddaszu użytkowym, dachówkę betonową lub ceramiczną , wełnę mineralną na elewacji  i w ścianach działowych, przestrzeń instalacyjną.

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie i pasję w kierunku budowania domów. Dbamy, nie tylko o wysokie parametry energooszczędne, ale przede wszystkim o zdrowie i komfort Inwestora.

Idąc z duchem czasu porzucony został tradycyjny system ocieplenia elewacji domu styropianem i zastosowany innowacyjny a przy tym w pełni bezpieczny system docieplenia wełną mineralną twardą. To dzięki zastosowaniu tego materiału domy są gwarancją optymalnego balansu wilgoci.

Wełna mineralna twarda wraz z tynkami zapewnia idealny mikroklimat i cyrkulację wilgoci na zewnątrz. Wełna izolacyjna stanowi skuteczną izolację akustyczną co jest niezwykle ważne dla komfortu domowników. Mieszkając w domu z drewna zapewnisz swoim bliskim optymalne warunki rozwoju, wypoczynku i pracy. Ponadto dom wybudowany z certyfikowanego drewna KVH nagrzewa się niewspółmiernie szybciej i to przy niewielkim zużyciu energii- zachowuje się jak termos.

Ale, aby w pełni skorzystać z zalet niskiej bezwładności termicznej dom musi wykonać firma z doświadczeniem, która użyje materiałów wysokiej jakości renomowanych firm oraz połączy je bardzo precyzyjnie i profesjonalnie. Właśnie aby wszystkie materiały były ze sobą połączone z milimetrową dokładnością firma Domikon przeniosła plac budowy do fabryki i każdy element domu budowany jest na poziomych stołach. Pozwala to uniknąć tworzenia się w przyszłości mostków termicznych i umożliwia zachowanie niskich tolerancji wymiarowych. To właśnie przez mostki termiczne, a więc miejsca gdzie następuje wzmożona ucieczka cieplna, dom energooszczędny traci swoje parametry. W firmie Domikon proces produkcji i projektowania jest stale poddawany testom i monitorowany przez zespół inżynierów i projektantów. Dlatego też nie ma prawa pojawić się nawet najmniejszy błąd. Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym przez Domikon jest przestrzeń instalacyjna w ścianie zewnętrznej. Dzięki tej dodatkowej konstrukcji folia paroizolacyjna znajdująca się tuż pod nią, nie jest w żaden sposób przerywana na całej długości a powietrze tworzy idealną warstwę akustyczną jak i cieplną.

 

Domy Domikon są dla osób, którzy są zainteresowani najwyższą jakością. Domikon produkuje w kompetentny i innowacyjny sposób. Marka Domikon stosuje najnowsze technologie ograniczające zużycie energii: rekuperacja, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, zasilanie pompą ciepła lub piecem gazowym, automatyka, solary. Koszty poniesione na ocieplenie domu zwracają się w odpowiednim czasie.

Dopiero suma tych wszystkich komponentów czyni budynek energooszczędnym. Wielką zaletą budowania budynków z firmą Domikon jest to, że jest w stanie dostosować wszystkie projekty gotowe do technologii prefabrykowanej

Jeżeli klient nie znajdzie projektu idealnego dla siebie Domikon zapewnia wykonanie projektów indywidualnych. Kompleksowe wykonanie budynku przez jedną firmę daje Inwestorowi poczucie spokoju, ponieważ zdejmuje z niego obowiązek osobistego i ciągłego nadzorowania budowy, a także kontrolowania wielu ekip. Ponadto krótki czas budowy domu – 3 miesiące do stanu deweloperskiegopozwalają na duże oszczędności czasu czy uniknięcie dodatkowych kosztów. Osoby, które wybudowały prefabrykowany dom energooszczędny nie zamieniłyby go na dom wybudowany w innej technologii. Jest to idealny wybór na miejsce odpoczynku i codzienne zycie w zdrowiu i szczęściu.

 

 

Wybierz Domy Domikon

unikalna konstrukcja i ennergooszczędne rozwiązania