Bezpieczny dom to nasz dom. Technologia ciężkiego szkieletu prefabrykowanego  zapewnia najwyższe bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno stabilności konstrukcyjnej budowanych w ten sposób domów, jak i ich ogniotrwałości.

Sprawdź poniższe zestawienie i dowiedz się z czego wynikają wysokie parametry bezpieczeństwa naszych domów. Dla ułatwienia, w opisie zastosowaliśmy porównanie trzech technologii budowy.

Technologia ciężkiego szkieletu zapewni bezpieczeństwo Twojego domu

Technologia ciężkiego szkieletu Technologia kanadyjskaTechnologia tradycyjna-murowana
Stabilność i trwałość budynkuOk. 100 latOk. 30-50 latOk. 100 lat
OgniotrwałośćWysoka ogniotrwałość budynku - poszycie wykonane z trudnopalnych materiałów, płyta G-K 30 min, płyta OSB 30 min, drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane – materiał trudnopalny. W przypadku pożaru – bardzo łatwa naprawa polegająca na wymianie płyty GK i ewentualnie OSB, drewno konstrukcyjne nienaruszone, chyba że ogień penetrowałby dłużej niż 60 minut.Niższa ogniotrwałość budynku – brak płyty OSB od wewnątrz, zazwyczaj brak drewna suszonego komorowo, czterostronnie struganego i fazowanegoNiższa ogniotrwałość budynku – w przypadku pożaru konieczna ekspertyza budowlana czy budynek nadaje się do zamieszkania
Wymagania podłożaMożliwość budowy w trudnych warunkach gruntowych, np. słaba nośność gruntu, duży spadek terenu.Możliwość budowy w trudnych warunkach gruntowych – np. słaba nośność gruntu, duży spadek terenuBrak możliwości w trudnych warunkach gruntowych, chyba że przy zastosowaniu bardzo drogich fundamentów
Gwarancja30 lat na konstrukcję budynku, 3 lata na pozostałe elementyZazwyczaj od 3 do 5 lat na całość budynku.Zazwyczaj od 3 do 5 lat na całość budynku.

Wybierz Domy Domikon

unikalna konstrukcja i ennergooszczędne rozwiązania